Letní příměstské tábory Hradec Králové, Pardubice a Praha

PODROBNOSTI

CO JSOU PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY?

sponzor

Příměstské tábory jsou denní či týdenní pobyty dětí se zajímavým programem, kde děti tráví volný čas přes den a na noc se vždy vrací domů. Příměstské tábory pořádáme od roku 2012 v Pardubicích a od roku 2015 Hradci Králové. Naše tábory jsou pro děti ve věku 3-15 let, které rozděleny do 5 skupin dle jejich věku, v každé skupině je cca 10-20 dětí. Každý den připravujeme pestrý program s celou řadou výletů, sportovních aktivit, angličtiny, soutěží, her, hudebních či výtvarných a jiných zábavných aktivit.

Organizace DĚTI SPORTU každoročně pořádá letní příměstské tábory, lyžařské výcviky, sportovní akce a sportovní aktivity pro děti. Hlavním účelem a náplní spolku je podpora zdravého vývoje dětí a mládeže, zdravý životní styl, podpora vhodného trávení volného času mládeže a rozvoj volnočasových aktivit. Dále se snažíme o podporu rodin a rodičů na rodičovské dovolené. Snažíme se také o podporu rodičů malých dětí na trhu práce.

Obecně se zaměřujeme na propagaci sportovních aktivit a zdravého životního stylu dětí. Mezi další důležité cíle našeho spolku patří snaha přivést děti ke sportu, pohybovým a volnočasovým aktivitám, zdravému životnímu stylu a stravě, dále bezpečnosti při sportu a bezpečnosti při běžných životních situacích.

Zpět

DENNÍ A TÝDENNÍ POBYTY

sponzor

Každý všední den 7:00-17:00 hod. Naše tábory fungují každý všední den o prázdninách od 7:00 do 17:00 hodin. Děti mohou přicházet od 7:00 do 8:00 hodin, v 8:00 začíná program tábora a je ukončen v 15:00 hodin. Své děti si však můžete vyzvedávat do 17:00 hodin. Také nabízíme možnost úpravy provozní doby a to již od 6:00 hodin, nejpozději však do 18:00 hodin, vše dle předchozích požadavků rodičů a na základě společné dohody. Rodiče mají na výběr denní nebo týdenní pobyty pro své děti. Nahlášení musí být provedeno minimálně 72 hodin před plánovaným termínem.

Rodičům nabízíme možnost objednat týdenní pobyt a jednotlivé dny rozprostřít do libovolných dní. Denní pobyty mohou nahradit klasické hlídání dětí, avšak u nás je v ceně zajištěno i celodenní stravování.

Na našich letních příměstských táborech máte možnost si vybrat ze 7 týdenních turnusů, které nabízíme během letních prázdnin, kdy jsou školky a školy zavřené. Disponujeme dostatečnou kapacitou míst.

Zpět

VĚKOVÉ KATEGORIE DĚTÍ

sponzor

Naše tábory jsou pro děti ve věku 3-15 let, které rozděleny do 5 skupin dle jejich věku, v každé skupině je cca 10-20 dětí. Péči o děti na táboře zajišťuje kvalifikovaný personál s pedagogickým nebo zdravotnickým vzděláním při počtu 5-7 dětí na 1 osobu.

Rozdělení dětí do skupin.
Děti jsou rozděleny do 5 skupin dle svého věku, v každé skupině je cca 10-20 dětí (dle nahlášení) a každou skupinu mají na starost 3-5 animátorek (počet dětí na 1 animátorku je 5-7 dětí). ŽLUTÁ skupina = děti ve věku 3-4 let, FIALOVÁ skupina = děti ve věku 5-6 let, MODRÁ skupina = děti ve věku 7-8 let, ZELENÁ skupina = děti ve věku 9-10 let, ČERVENÁ skupina = děti ve věku 11-15 let. Každé dítě při příchodu na tábor dostane na zapůjčení barevné triko (může si zakoupit vlastní) v barvě skupiny, do které věkově patří. Každou skupinu tak máme barevně rozlišenou a děti vědí, do které skupiny patří.

Program je vždy uzpůsobený pro dané skupiny, tak aby i děti ve věku 3-5 let měli vhodný program i aktivity a výlety.

Zpět

STRAVOVÁNÍ A PROGRAM

sponzor

Stravování i vstupné na výlety zahrnuto v ceně. V ceně týdenního či denního pobytu je zahrnuto celodenní stravování (svačiny, polévka, hlavní pokrm, svačiny, ovoce, zelenina) a pitný režim (voda, šťáva, čaj). Dále je zahrnuto veškeré vstupné na výletech, exkurze, památky, muzea, koupaliště apod.

Každodenní strava a pitný režim
Dopolední svačiny cca od 9:00 do 9:30 hod. (na snídaně a svačiny jsou většinou k dispozici: chléb, pečivo, rohlíky, housky, toastový chléb, mléko, sýry, salámy, paštiky, džem, máslo, čaj, cornflakes, voda, šťáva, jogurty, ovoce, zelenina, med a další dle aktuální nabídky).

Polévku a hlavní pokrm podáváme většinou od 11:15 do 12:45 hod. (strava např. rajská omáčka s těstovinami, kuřecí řízek s vařeným bramborem, rizoto, zapečené těstoviny, špagety s rajčatovou omáčkou, znojemská omáčka s houskovým knedlíkem, svíčková s houskovým knedlíkem, zapečené brambory, plněné bramborové knedlíky, holandský řízek se sýrem a bramborovou kaší, čočka s párkem, kuřecí plátek s hranolky, sekaná pečeně, ovocné knedlíky, rýžový nákyp a další…zde je uveden jen příklad možné stravy, týdenní menu zasíláme na email vždy týden předem).

Odpolední svačina je podávaná cca od 14:30 do 15:00 hod. (na snídaně a svačiny jsou většinou k dispozici: chléb, pečivo, rohlíky, housky, toastový chléb, mléko, sýry, salámy, paštiky, džem, máslo, čaj, cornflakes, voda, šťáva, jogurty, ovoce, zelenina, med a další dle aktuální nabídky). Svačiny připravujeme sami, polévku a hlavní pokrm dovážíme a sami vydáváme. Strava je k dispozici prakticky po celý den, děti si mohou přidávat jak polévku, tak hlavní pokrm, nemusejí se ostýchat, případně mohou poprosit personál a na přání jim bude strava zajištěna.

Zpět

PERSONÁL

sponzor

Péči o děti na táboře zajišťuje převážně personál z oboru pedagogiky nebo zdravotnictví. Ostatní personál působí na pozicích trenérů a instruktorů dětských a mládežnických sportovních a pohybových oddílů.

Organizaci letních příměstských táborů v každém městě zajišťují hlavní vedoucí, kteří komunikují s rodiči dětí, personálem, provádějí objednávky jídel, výletů a organizují akce pro děti.

Každá věková skupina má svého hlavního instruktora a řadu animátorek, dle počtu dětí v daných skupinách (5-7 dětí na jednu osobu).

Převážná většina personálu s námi celoročně spolupracuje již několik let (někteří od roku 2012). Všichni zaměstnanci každoročně absolvují kurz první pomoci a jiná odborná školení. Personál je milý, přátelský, ochotný a maximálně vychází vstříc dětem i rodičům.

Zpět

DOPORUČENÁ, POVINNÁ A NEPOVINNÁ VÝBAVA DĚTÍ NA PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORECH

DOKUMENTY

sponzorPOVINNÁ VÝBAVAsponzorNEPOVINNÁ VÝBAVA
 • kopie průkazu zdravotního pojištění (kartička pojištěnce)
 • čestné prohlášení rodičů o bezinfekčnosti dítěte (viz formulář)
 • kopie zdravotního stavu při závažných alergiích
 • kopie zdravotního stavu při závažných nemocích
 • kopie předpisu podávání léků či upravené stravy

Pozn.: v případě, že dítě (určeno pouze pro děti zařazené v červené skupině, tj. 10-15 let) bude přicházet či odcházet samotné, budeme požadovat písemné svolení podepsané jedním či oběma rodiči, spolu s uvedením orientačního času příchodu a odchodu

OBLEČENÍ A VYBAVENÍ

sponzorPOVINNÁ VÝBAVAsponzorNEPOVINNÁ VÝBAVA
 • menší batoh na výlety, větší taška s vybavením na týden
 • pohodlná (sportovní) venkovní i vnitřní obuv, přezůvky
 • pohodlné sportovní oblečení (kalhoty, šortky, mikina)
 • náhradní oblečení, náhradní obuv
 • čepice, kšiltovka, pokrývka hlavy!
 • plavky, ručník, osuška (návštěvy koupaliště
 • předepsané léky a pomůcky, pláštěnka, láhev na pití!
 • opalovací krém, krém po opalování (dle počasí)
 • 4 ks jízdenek MHD/týden nebo kartu na veřejnou dopravu
 • vlhčené ubrousky, dětské kapesníčky
 • táborové tričko (zapůjčeno od pořadatele)
 • sluneční brýle, deštník, holínky
 • nafukovací kruh, rukávky, potápěčské brýle, šnorchl
 • finanční hotovost 20-30 Kč na nákup zmrzliny, apod.

Pozn.: výše vypsané oblečení a vybavení lze zanechat v místě konání tábora po celou dobu pobytu dítěte na příměstském táboře, preferujeme a doporučujeme čitelně a viditelně označit oblečení a vybavení jménem a příjmením dítěte (požadováno hlavně u žluté a modré skupiny, tj. děti ve věku 3-7 let), doporučujeme rodičům nedávat svým dětem nejlepší či nejkvalitnější oblečení a vybavení a to z důvodu častých sportovních a volnočasových aktivit, při kterých může hrozit riziko poškození, znečištění či ztráty. Jízdenky MHD anebo karta na veřejnou dopravu je požadováno pouze u dětí starších 5 let. V případě, že dítě starší 5 let nebude mít s sebou na výlet jízdenku či kartu na MHD, bude účtována rodičům v odpoledních hodinách při vyzvednutí dítěte částka 17 Kč/jízda. V případě dopravy dětí vlakem, anebo meziměstskou autobusovou linkou je taktéž účtována poměrná/dílčí částka, která není specifikovaná, avšak jedná se o částku do 50 Kč/cesta.

NEVYŽÁDANÉ VYBAVENÍ

 • elektronické zařízení (mobilní telefon, tablet, multifunkční zařízení, fotoaparát, notebook a další)
 • módní doplňky (řetízky, náušnice, náramky, prsteny a další)
 • finanční hotovost vyšší než 100 Kč

OSTATNÍ NEPOVINNÉ VYBAVENÍ

Dle konkrétních tematických týdnů si mohou děti přinést své kostýmy, masky, hračky, vybavení, apod. (vše samozřejmě dle možností, doporučujeme čitelně označit jménem a příjmením dítěte), dále si děti mohou vzít vlastní tenisové rakety, pingpongové pálky či florbalové hokejky (vše až na ústní dohodě, vždy při komunikaci s vedoucím tábora a až dle pokynů). Informace rodiče získají vždy dostatečně v předstihu a doplňující vybavení není povinností.

Pozn.: veškerou výbavu si děti mohou zanechat přímo v místě konání příměstského tábora během celého pobytu, doporučujeme viditelně označit jménem a příjmením dítěte.

Stáhnout v PDF

INFORMACE PŘED NÁSTUPEM NA TÁBOR

  sponzor
 1. Pravidelně každý týden ve středu nebo ve čtvrtek (nejpozději v pátek do 18:00 hod.) rodičům zasíláme kompletní informace o nadcházejícím týdnu prostřednictvím hromadné pošty (sledujte záložku hromadná pošta, případně složku SPAM), tj. týdenní menu (svačiny, polévka, hlavní pokrm na celý týden), formulář prohlášení o bezinfekčnosti (tento formulář si vytiskněte, vyplňte a přineste první den nástupu na tábor, vzájemně ušetříme mnoho času), informace o plánovaných výletech, seznam vybavení na tábor, odkaz na počasí (v případě předpokladu deště vezměte s sebou pláštěnku, popř. jiné dle uvážení) a další důležité informace o následujícím týdnu.
  DŮLEŽITÉ: V případě, že se nahlásíte na následující týden v rozmezí pátek až neděle, tyto informace již není možné zaslat na email, každopádně vše lze dořešit i na místě v den nástupu dítěte a nejedná se o nějaké důležité informace, bez kterých byste nemohli nastoupit na náš tábor.

 2. Prohlášení rodičů o bezinfekčnosti dítěte (dokument zasílaný v příloze emailů téměř při každé komunikaci), tento dokument si vytiskněte, vyplňte a přineste s sebou první den nástupu. V případě, že nemáte možnost tisku, tyto dokumenty máme připravené i v tištěné podobě na táborech, lze vyplnit první den nástupu na tábor, ale z časových důvodů vás žádáme o přípravu těchto dokumentů.

 3. Kopie Evropského zdravotního průkazu (kopie „kartičky pojištěnce“), opět vás žádáme o přípravu a přinesení okopírované „kartičky pojištěnce“ v první den nástupu na tábor. Předešlé zkušenosti se zanecháváním originálu „kartičky pojištěnce“ u nás na táboře jsou komplikací pro nás i pro vás.

 4. Závažné zdravotní komplikace (podrobný popis zdravotních komplikací, alergií, informace o případném dávkování léků, informace o lécích, informace o asistenci při dávkování léků, v případě, že dítě vykazuje známky onemocnění, důkladně zvažte účast dítěte na našich táborech, buďte ohleduplní k ostatním dětem a rodičům, zvažte také komplikovanost péče o nemocné dítě v průběhu tábora pro naše instruktorky vzhledem k dennímu programu).

 5. Veškeré nahlášení dětí, změny v pobytu, zrušení účasti, storno pobytu provádějte prostřednictvím emailu. Požadavky, přání a ostatní dotazy zasílejte na info@detisportu.cz, na emailu jsem prakticky 24/7 a vše zaznamenáváme a reagujeme hned, jak jen to je možné. Preferujeme provedení nahlášení, změny v pobytu či zrušení pobytu na následující týden provést každý týden nejpozději do pátku (do 12:00 hod.), ve všedních dnech do 14:00 hod.


 6. Telefonický kontakt je možný každý všední den (pondělí-pátek) od 8:15 do 15:45 hod. (v čase 7:00 – 8:15 hod. a v čase 15:45 – 16:30 hod. přicházejí a odcházejí děti a jsme velmi časově zaneprázdněni). V případě, že potřebujete zjistit důležité informace, provést nahlášení či změnu mimo uvedený čas (vč. soboty a neděle) a nemůžete tak provést přes email, pošlete nám SMS, opět budeme reagovat ihned, jak jen to bude možné.

 7. Potvrzení o účasti dítěte na táboře vám na vyžádání (dotaz či žádost proveďte nejpozději do čtvrtka) budeme vystavovat každý týden vždy v pátek, toto potvrzení můžete využít pro získání příspěvku od různých zdravotních pojišťoven. Před samotnou žádostí si ověřte, zda vaše zdravotní pojišťovna poskytujte příspěvek na letní tábor, zeptejte se také na požadovaný formulář, případně na požadované dokumenty (většinou se jedná o daňový doklad – námi zaslaný na email a potvrzení o provedení platby – dokument z vašeho online bankovnictví).

 8. Storno pobytu dítěte na táboře a vrácení platby (po odpočtu storno poplatku dle storno podmínek) na účet objednatele budeme řešit až po skončení celého tábora, tj. v měsíci září. Pošleme vám opravný daňový doklad, který si vytisknete (na opravný daňový doklad napíšete datum přijetí, čitelně číslo bankovního účtu a vlastnoruční podpis, oskenujete a pošlete zpět na náš email). V případě, že budete chtít zrušit pobyt svého dítěte na táboře, kontaktujte nás na emailu info@detisportu.cz
Stáhnout v PDF

INFORMACE PŘI NÁSTUPU NA TÁBOR

sponzor
 1. Předem se omlouváme a žádáme vás o součinnost, strpení a pochopení při pondělním nástupu dětí a pátečním odchodu (přicházet můžete libovolně od 7:00 do 8:15, případně dle vámi požadovaného dřívějšího příchodu), každý týden v pondělí ráno a v pátek odpoledne je hektické období, spousta dotazů, přání, požadavků, informací, apod. Budeme se maximálně snažit vše administrativně a komunikačně zvládnout.

 2. Při příchodu (pouze pondělí)
  Rodiče předávají či vyplňují prohlášení o bezinfekčnosti, předávají okopírovanou „kartičku pojištěnce“ a někteří z vás předávají informace o závažném onemocnění či závažných alergiích dítěte, případně někteří z vás vyplňují souhrnný formulář zdravotní stav dítěte, podávání léků, apod.

 3. Děti od nás dostávají k zapůjčení barevná trička, stejné jako personál (různé velikosti dle věku dětí, různé barvy dle skupin > žlutá skupina 3-5 let, modrá trička 6-7 let, zelená trička 8-9 let, červená trička 10-15 let) dle svého věku, dle své skupiny (řada z vás žádala o změnu skupiny, např. sourozenci, kamarádi, apod., tuto změnu provedeme přímo na místě dle dohody s rodiči), děti si mohou vzít i svoje vlastní trička, ale snažte se prosím o zachování rozdělení barevnosti dle věku dětí, dle zařazení do skupiny. Trička každý týden pereme a připravujeme pro děti na další týden, zároveň vám je můžeme vyměnit za trička vypraná. Děkujeme.

 4. Následně dostávají děti samolepku se svým jménem a příjmením na tričko a dostávají samolepku s číslem a mohou jít do šatny, kde si najdou své místo na celý týden (veškeré vybavení si mohou děti zanechat v místě konání tábora po celý týden). Děti ve žluté a modré skupině dostávají samolepku se jménem i na své ostatní vybavení, není-li učiněno ze strany rodičů. Doporučujeme rodičům dávat dětem obyčejné vybavení a oblečení, občas se může stát, že se při aktivitách mohou zašpinit, anebo oblečení mohou někde zapomenout (výlety, exkurze, apod.). Ideálně vše podepsané (lahvička, batoh, apod.).

 5. Při příchodu (pouze středa)
  Rodiče vyplňují formulář o plavecké zdatnosti dítěte (plavec/neplavec, zkušenosti a dovednosti plavání, přinesené a doporučení vybavení, které děti musí mít s sebou, apod). Žlutá a modrá skupina chodí na koupaliště odděleně od zelené a červené skupiny a převážná většina chodí na brouzdaliště (cca 20-30 cm hloubka), zelená skupina chodí většinou do dětského bazénu (50-70 cm hloubka), vše dle předaných informací od rodičů.

 6. Při příchodu a odchodu (každý den)
  Rodiče podepisují souhrnný formulář o předání/vyzvednutí dítěte (každý den podpis při příchodu a i odchodu dětí). V případě, že budete chtít, aby vaše dítě odcházelo samo (umožňujeme pouze dětem v červené skupině), anebo děti bude vyzvedávat jiná osoba než zákonný zástupce či osoba uvedená na přihlášce, budeme požadovat písemný souhlas (stačí vypsat na obyčejný papír, jméno a příjmení dítěte, možný čas odchodu, podpis zákonného zástupce a předat první den nástupu na tábor). Příchod je možný každý den mezi 7:00 – 8:15 hod. a odchod mezi 15:00 – 17:00 hod. vždy v místě konání tábora, nebude-li určeno jinak, avšak není běžnou praxí, že by vyzvednutí bylo na jiném místě než v konání tábora.

 7. Při odchodu (v pátek)
  Prosíme o pečlivou kontrolu a sbalení všech osobních věcí dítěte, občas se stane, že něco zapomenete, což je pochopitelné. Všechny „ztráty a nálezy“ ponecháváme na jednom místě v příslušné krabici, avšak je nám líto množství zapomenutých věcí. V případě, že si zapomenuté nevyzvednete do konce prázdnin, jsou zapomenuté věci darovány na charitu.
Stáhnout v PDF

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE O TÁBOŘE

  sponzor
 1. CD s fotografiemi
  Upomínkový předmět se všemi fotografiemi z celého týdenního turnusu a ze všech věkových skupin, CD je polepeno logem pořadatele a obsahuje 200 až 500 fotografií z celého týdne. CD připravujeme v pátek v odpoledních hodinách týdenního turnusu, obvykle je k vyzvednutí hned při pátečním vyzvednutí dětí. Přestože máme seznam objednaných CD, raději se prosím připomeňte a CD si vyzvedávejte nejpozději do konce prázdnin (poslední možnost vyzvednutí CD bude je poslední den konání příměstského tábora, v místě konání tábora), děkujeme.

 2. Každodenní strava a pitný režim
  Dopolední svačiny cca od 9:00 do 9:30 hod. (na snídaně a svačiny jsou většinou k dispozici: chléb, pečivo, rohlíky, housky, toastový chléb, mléko, sýry, salámy, paštiky, džem, máslo, čaj, cornflakes, voda, šťáva, jogurty, ovoce, zelenina, med a další dle aktuální nabídky).

  Polévku a hlavní pokrm podáváme většinou od 11:15 do 12:45 hod. (strava např. rajská omáčka s těstovinami, kuřecí řízek s vařeným bramborem, rizoto, zapečené těstoviny, špagety s rajčatovou omáčkou, znojemská omáčka s houskovým knedlíkem, svíčková s houskovým knedlíkem, zapečené brambory, plněné bramborové knedlíky, holandský řízek se sýrem a bramborovou kaší, čočka s párkem, kuřecí plátek s hranolky, sekaná pečeně, ovocné knedlíky, rýžový nákyp a další…zde je uveden jen příklad možné stravy, týdenní menu zasíláme na email v předchozím týdnu).

  Odpolední svačina je podávaná cca od 14:30 do 15:00 hod. (na snídaně a svačiny jsou většinou k dispozici: chléb, pečivo, rohlíky, housky, toastový chléb, mléko, sýry, salámy, paštiky, džem, máslo, čaj, cornflakes, voda, šťáva, jogurty, ovoce, zelenina, med a další dle aktuální nabídky). Svačiny připravujeme sami, polévku a hlavní pokrm dovážíme a sami vydáváme. Strava je k dispozici prakticky po celý den, děti si mohou přidávat jak polévku, tak hlavní pokrm, nemusejí se ostýchat, případně mohou poprosit personál a na přání jim bude strava zajištěna.

 3. Vhodné oblečení
  Preferujeme sportovní oblečení, sportovní obuv (rodičům necháváme na zvážení styl a finanční hodnotu oblečení, my preferujeme oblečení, kterému nevadí případné drobné znečištění/ušpinění/poškození, při nejhorším ztráta či zapomenutí při výletech, při cestách za exkurzemi, apod.). Sportovní obuv vhodnou na venkovní i vnitřní povrch (sálové boty se světlou podrážkou).

 4. Počasí
  Dbejte prosím pozor na aktuální počasí a to nejen v případě deště (pláštěnky, deštník, popř. holínky), ale také v případě slunečného či horkého období (čepice, kšiltovky, sluneční brýle, opalovací krém, apod. dle zvážení a možností).

 5. Opalovací krém
  Uvítáme i variantu, kdy již ráno namažete děti opalovacím krémem, tak aby se krém hezky vsákl, anebo předejte příslušný opalovací krém dětem do batohu a my se o to postaráme, případně ještě informujte náš personál. Samozřejmě máme opalovací krémy také k dispozici, ale je možné, že to nebude stejná značka a stejný UV faktor, který běžně používáte.

 6. Kontrola výskytu vší
  Rok od roku přibývá případů, kdy při zdravotnické prohlídce dětem vši najdeme. Většinou platí, že dítě musí kvůli tomu příměstský tábor opustit, jelikož naší povinností je zabránit dalšímu šíření v dětském kolektivu.

 7. Prevence klíšťat
  V lokalitách, kde příměstské tábory pořádáme, se klíšťata mohou vyskytovat. Doporučujeme dětem přibalit repelent (nebo podobné prostředky), který klíšťata odpuzuje. Vedoucí oddílu dohlíží na to, aby se děti před případnou akcí v lese, anebo na louce postříkali a chránili se před těmito parazity. Vhodná je také ochrana před komáry, kteří se na příměstských táborech rovněž mohou vyskytovat.

 8. Jak se dozvím, že mé dítě má zdravotní komplikace?
  • V případě úrazu, který si vyžádá ošetření v nemocnici, informujeme rodiče telefonicky okamžitě po ošetření a konzultujeme další postup
  • Drobné oděrky, odřená kolena, štípance… jsou ošetřeny a je o nich veden záznam ve zdravotním deníku. Rodičům v těchto případech nevoláme.
  • Při nachlazení dítěte informujeme rodiče o zdravotních komplikacích dítěte telefonicky a konzultujeme další postup.
  • Rodičům voláme v případě, když se dětem stýská a pláči, zlobí víc než je zdrávo. Opět společně konzultujeme další postup.

 9. Kdy dítě musí opustit příměstský tábor ze zdravotních důvodů?
  • V případě, že jsou dítěti lékařem předepsaná antibiotika.
  • V případě úrazu, který dítě výrazně omezuje v činnosti na táboře a lékař další pobyt na táboře nedoporučí.

 10. Kdy dítě musí opustit příměstský tábor z kázeňských důvodů?

  V případě hrubého porušování táborového řádu může být dítě z příměstského tábora vyloučeno. S táborovým řádem je dítě seznámeno na začátku letního tábora. Jedná se zejména o tyto případy:

  • Dítě svévolně, bez vědomí vedoucího opustí prostor příměstského tábora.
  • V případě, že dítě opakovaně fyzicky nebo psychicky ubližuje jiným táborníkům.
  • V případě, že dítě opakovaně odmítá poslouchat svého vedoucího.

 11. Jak řešíme kázeňské problémy?

  Kázeňské problémy řešíme následovně:

  • Nejprve je řešíme v rámci oddílu. Pokud ani to nepomáhá, promluví si s dítětem hlavní vedoucí tábora.
  • Další krok je telefonická konzultace problému s rodiči.
  • Jestliže ani to nepomůže, je jediným řešením předčasné ukončení účasti dítěte na příměstském táboře a odchod domů bez možnosti finanční náhrady.
Stáhnout v PDF

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

sponzor

Vážení rodiče, milé maminky a tatínkové, často nám pokládáte dotazy k příměstským táborům a je to samozřejmě pochopitelné, rádi bychom zde odpověděli na některé vaše často kladené dotazy.

Mohu využít nějakou slevu?
Odpověď: ANO, můžete využít slevu v předprodeji, nabízíme slevu v předprodeji do 30. 6., každý měsíc probíhá předprodej a s blížícím termínem konání příměstských táborů se sleva v předprodeji snižuje, sleva pro sourozence je platná po celou dobu prodeje pobytů na táboře

Můžete mi vystavit fakturu za pobyt mého dítěte/mých dětí na firmu či zaměstnavatele?
Odpověď: ANO, můžeme vám vystavit daňový doklad na firmu či zaměstnavatele. V případě, že vaše firma či Váš zaměstnavatel souhlasí a přispívá vám na různé aktivity spojené s prorodinným životem či slaďováním rodinného a pracovního života formou benefitů, tak nevidíme žádnou překážku ve fakturaci na firmu či zaměstnavatele.

Mohu čerpat příspěvek z FKSP na pobyt mého dítěte/mých dětí?
Odpověď: ANO, opět podobná situace jako v prvním zodpovězeném dotazu. V případě souhlasu zaměstnavatele a dodání fakturačních údajů lze vystavit část na zaměstnavatele a část přímo na fyzickou osobu.

Mohu získat příspěvek na své dítě/děti od své zdravotní pojišťovny?
Odpověď: ANO, příspěvek získat můžete, avšak vždy záleží na dané pojišťovně, jestli tento příspěvek na tábor s pohybovou aktivitou v aktuálním roce nabízí. Spojte se s vaší zdravotní pojišťovnou a jistě vám sdělí veškeré podrobnosti. Podklady pro získání příspěvku od zdravotní pojišťovny samozřejmě dodáme, včetně všech povinných náležitostí, dle požadavku konkrétní zdravotní pojišťovny.

Jak mohu získat příspěvek od zdravotních pojišťoven, zaměstnavatele, anebo z FKSP?
Odpověď: Na základě vyplněné přihlášky vám vystavíme daňový doklad (fakturu), poté provedete platbu ze svého online bankovnictví, vytisknete potvrzení o provedení platby a spolu s občanským průkazem zajdete na nejbližší pobočku pojišťovny. V případě příspěvku z FKSP, anebo proplacení pobytu zaměstnavatelem nám napište v přihlášce poznámku > fakturační údaje zaměstnavatele.

Lze zakoupit pobyt pro moje dítě/mé děti v předprodeji, když ještě nemám vybraný přesný termín pobytu?
Odpověď: ANO, tuto možnost jako jedni z mála nabízíme. Můžete využít termínu a ceny předprodeje, tudíž výrazně výhodnějších podmínek a termín pobytu doplnit později, třeba až budete vědět přesný termín dovolené, nejpozději však do 30.6.

Více otázek a odpovědí si můžete stáhnout.

Stáhnout v PDF

LOKALITY NAŠICH PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ, JSOU UMÍSTĚNY V DOSTUPNÝCH VZÁLENOSTECH ZASTÁVEK MHD S BEZPROBLÉMOVÝM PARKOVÁNÍM.

PARDUBICE

ABC KLUB PARDUBICE
Štolbova 2665,
53002 Pardubice

Více informací

HRADEC KRÁLOVÉ

SPŠ HRADEC KRÁLOVÉ
Hradební 1029,
50002 Hradec Králové

Více informací
sponzor
sponzor

PODPOŘENO Z ROZPOČTU

HRADEC KRÁLOVÉ

sponzor

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

sponzor

PARDUBICE

sponzor

PARDUBICKÝ KRAJ

sponzor
logo

DĚTI SPORTU, z.s.

Jezbořice 109, 53002 Pardubice
IČ: 02917548
Bank.účet: 107-7368160207/0100
Tel: +420 775 708 777
Email: info@detisportu.cz

Adresa tábora:
ABC Klub, Štolbova 2665
53002 Pardubice

logo

DĚTI SPORTU HK, z.s.

Semtín 80, 53353 Pardubice
IČ: 04175379
Bank.účet: 115-604360277/0100
Tel: +420 775 707 877
Email: info@detisportu.cz

Adresa tábora:
SPŠ Hradební, Hradební 1029
50003 Hradec Králové

logo

DĚTI SPORTU PRAHA, z.s.

Prodloužená 234, 53009 Pardubice
IČ: 06840248
Bank.účet: 115-6956770277/0100
Tel: +420 737 582 959
Email: info@detisportu.cz

Adresa tábora:
ZŠ Burešova 1130/14
18200 Praha 8 Kobylisy