LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2018


DĚTI SPORTU, z.s.

Jsme zapsaný spolek pod jménem Děti sportu, z. s., působíme v oblasti neziskového sektoru.

Hlavním účelem a náplní spolku je podpora zdravého vývoje dětí a mládeže, zdravý životní styl, podpora vhodného trávení volného času mládeže a rozvoj volnočasových aktivit. Dále se snažíme o podporu rodin a rodičů na rodičovské dovolené. Snažíme se také o podporu rodičů malých dětí na trhu práce.

Obecně se zaměřujeme na propagaci sportovních aktivit a zdravého životního stylu dětí. Mezi další důležité cíle našeho spolku patří snaha přivést děti ke sportu, pohybovým a volnočasovým aktivitám, zdravému životnímu stylu a stravě, dále bezpečnosti při sportu a bezpečnosti při běžných životních situacích.


Historie

Příměstské tábory pořádáme již od roku 2011 v Pardubicích, Hradci Králové a v Praze. Za dobu našeho působení v této oblasti se počty dětí, které navštěvují naše příměstské tábory, stále zvyšují. Počet dětí na táborech neustále roste a již přesahuje 400 dětí, především kvůli pohodlí dětí i rodičů využíváme větší prostory jako ABC klub v Pardubicích, Střední průmyslová škola v Hradci Králové a Základní škola Burešova na Praze 8. Letošní rok se zase budeme maximálně snažit připravit výjimečný program a tematické týdny, tak abychom loňský rok opět ve všech směrech překonali.


Proč to děláme?

„Protože jsou české děti čím dál obéznější. Podle statistik postihuje nadváha dvacet až třicet procent z nich. Je za tím málo pohybu a katastrofální stravovací návyky.“

„Každoročně stoupá počet zraněných dětí. Mezi nejčastější úrazy naštěstí patří jen zlomeniny a pohmožděniny, ale při střetu s motorovým vozidlem dochází k velmi vážným zraněním, která si vyžádají operace i dlouhou léčbu. V České republice lékaři ročně řeší přes půl milionu úrazů dětí. Z toho kolem 500 je vážných zranění.“

„Pro většinu českých žen obnáší mateřství nutnost opustit na relativně dlouhou dobu pracovní trh, v důsledku čehož čelí ztrátě kontaktu s oborem, zastarání kvalifikace a zhoršení postavení na trhu práce. Přestože ČR náleží k zemím s vysokou zaměstnaností žen, podíl ekonomicky aktivních žen s malými dětmi je zde jedním z nejnižších. Mezi ženami s nejmladším dítětem ve věku do 5 let vykonává placenou činnost pouze 35%. Evropský průměr činí 59%, srovnatelně nízká je zaměstnanost žen s malými dětmi pouze v Maďarsku (36%) a na Slovensku (37%).“

Projekty

Neziskový spolek Děti sportu, z. s. se zaměřuje především na projekty, které by měly vést ke zkvalitnění, zlepšení a zpestření života dětí a mládeže. Spolek Děti sportu, z. s. se snaží nabídnout široké veřejnosti projekty, které přinesou znatelné výsledky, jak dětem, tak i rodičům.

1. LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S POHYBOVOU AKTIVITOU – PARDUBICE A HRADEC KRÁLOVÉ A PRAHA

Příměstské tábory jsou denní či týdenní pobyty dětí se zajímavým programem, kde děti tráví volný čas přes den a na noc se vždy vrací domů. Příměstské tábory pořádáme v Pardubicích, Hradci Králové a v Praze již od roku 2011. Naše tábory jsou pro děti ve věku 3-15 let, které jsou rozděleny do skupin dle jejich věku. Každý den připravujeme pestrý program s celou řadou výletů, sportovních aktivit, angličtiny, soutěží, her, hudebních či výtvarných a jiných zábavných aktivit.

2. JEDNODENNÍ LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY PRO DĚTI

Jedná se o jednodenní lyžařský výcvik ve Skiareálu Deštné v Orlických horách. Doprava dětí je zajištěna autobusem s náběrnými místy v Pardubicích a Hradci Králové. Naši instruktoři si děti přeberou již před autobusem a tak nemusíte cestovat s námi. Zkušení instruktoři zajistí Vašim dětem plnou péči jak na svahu, tak při dopravě a stravování. Individuální přístup instruktorů po celý den zajistí, že se děti naučí snadno a hlavně správně lyžovat či snowboardovat.

3. DESATERO PROTI NADVÁZE A OBEZITĚ V DĚTSTVÍ

1. Pravidelný pohyb (přimět děti ke sportu už v raném dětství je jedním z hlavních bodů boji proti obezitě)

2. Pravidelné stravování (především nezapomínat na snídani, její vynechávání vede dítě k tomu, že o přestávkách rychle doplňuje energii sušenkami a slazenými limonádami z automatů, což vede k obezitě)

3. Dostatek ovoce a zeleniny (alespoň třikrát denně čerstvá zelenina či ovoce přispívá ke zdraví dítěte a chrání před nemocemi a škodlivými vlivy, vitaminy obsažené v ovoci a zelenině jsou důležitou součástí zdravé životosprávy)

4. Soustředit se na jídlo (provozování jiných činností při jídle - čtení, sledování televize - vede k tomu, že člověk jídla zkonzumuje mnohem více, než potřebuje, protože tyto vjemy zakryjí pocit nasycení)

5. Vyhýbat se reklamním spotům na potraviny (sledování reklamy na potraviny bývá častým spouštěčem obezity)

6. Pravidelný spánek (je pro dítě zcela zásadní, za optimální dobu spánku se považuje 6 – 8 hodin, vše se odvíjí od věku dítěte, v případě malého počtu naspaných hodin se setkáme s unaveným dítětem bez energie)

7. Dostatek mléčných výrobků (mléčné výrobky obsahují vápník, který je důležitý pro stavbu a pevnost kostí)

8. Nedržet redukční diety (nutná odborná porada s dětským lékařem, zvláště když je nutno kompletně změnit stravovací režim a návyky)

9. Zapojit se musí celá rodina (pokud se podle rad lékaře bude stravovat pouze dítě a rodina se nepřidá, očekávaného efektu pravděpodobně dosaženo nikdy nebude, nezapomínejme, že dítě je naším zrcadlem, a tím pádem kopíruje vše, co děláme my rodiče)

10. Omezit hry na počítači a sledování televize (na tyto činnosti by měl být stanoven časový limit, aktivní odpočinek by ale měl převládat)

logo

DĚTI SPORTU, z.s.

Jezbořice 109, 53002 Pardubice
IČ: 02917548
Bank.účet: 107-7368160207/0100
Tel: +420 775 708 777
Email: info@detisportu.cz

Adresa tábora:
ABC Klub, Štolbova 2665
53002 Pardubice

logo

DĚTI SPORTU HK, z.s.

Semtín 80, 53353 Pardubice
IČ: 04175379
Bank.účet: 115-604360277/0100
Tel: +420 775 707 877
Email: info@detisportu.cz

Adresa tábora:
SPŠ Hradební, Hradební 1029
50003 Hradec Králové

logo

Děti sportu PRAHA, z.s.

Prodloužená 234, 53009 Pardubice
IČ: 06840248
Bank.účet: 115-6956770277/0100
Tel: +420 775 707 877
Email: info@detisportu.cz

Adresa tábora:
ZŠ Burešova 1130/14
18200 Praha 8 Kobylisy